23 maj 2013

Pielęgnacja stóp/kąpiel ziołowa na pocące stopy

Zadbane stopy to ważny element zwłaszcza w okresie letnim,kiedy nosimy odkryte obuwie.Pamiętajmy o zadbanych i zdrowych paznokciach oraz wygodnych butach. Problem z nieprzyjemnym zapachem i często spocone stopy sprzyjają  rozwojowi grzybicy i odparzeń.

Jak zapobiegać?...Zachęcam do zabiegów które można robić profilaktycznie:zwykła kąpiel stóp w wywarze z roślin oraz soli daje uczucie odprężenia i zmniejszenie dolegliwości z nadmiernym poceniem. 

 ale do rzeczy:) Przede wszystkim musimy zrobić napar z liści pokrzywy oraz mięty:garstka świeżych liści zalewamy 500 ml wrzącej wody i odstawiamy do wystygnięcia...
Do całej mikstury z liści pokrzywy i mięty...warto dodać garstkę soli do kąpieli-  uwielbiam Krymską Sól Rozmarynową !
Działanie: likwiduje ból, obrzęki i napięcie mięśni (rwa kulszowa, fibromialgia), łagodzi bóle reumatoidalne kręgosłupa i stawów, usuwa napięcie psychoemocjonalne, pomaga przy migrenowych bólach głowy i nerwicach. Zalecana dla osób z zaburzeniami koncentracji i pamięci w okresie rekonwalescencji przy wylewach i udarach.
Sól z Morza Czarnego  jest wspaniałym dodatkiem do kąpieli, zawiera duże ilości minerałów i mikroelementów, oczyszcza organizm z toksyn i produktów przemiany materii.
100% sól morską swoje lecznicze właściwości zawdzięcza zawartości ważnych dla zdrowia i urody minerałów:  wapnia, magnezu, potasu, glinu, jadu, bromu i związków siarki, które występują w soli w wysokim stężeniu.
To idealny sposób dla osób które mają problemy z nieprzyjemnym zapachem i częstym uczuciem mokrych stóp...Mieszanka ziół działa antybakteryjnie i ściągająco -działamy również zapobiegawczo przed rozwojem grzybicy, drożdżycy itp.

5 komentarzy:

 1. Ja nie używam soli, ale może kiedyś spróbuje :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię takie kąpiele w piance :D

  OdpowiedzUsuń
 3. UUU, ta sól krymska to coś dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie wypróbuję taką kąpiel z solą krymską
  zainteresowałaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze:)