25 lut 2012

Król olejów?Olej migdałowy najbardziej ceniony wśród olejów kosmetycznych.

Olej migdałowy należy do najstarszych i najlepszych olejów kosmetycznych!
Tłoczy się go ze słodkich migdałów - czyli nasion migdałowca - Amygdalus communis (Rosaceae) zawierających od 30 do 50 procent tłuszczu.
Olej ze słodkich migdałów ma bursztynowy kolor oraz lekki charakterystyczny zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ze słodkich migdałów zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E.
Ma wszechstronne zastosowanie, jest delikatny, lekki, praktycznie bez zapachu. Znakomity do masażu, pielęgnacji skóry. Polecany dla niemowląt i kobiet w ciąży.


Nie ma się co dziwić – naprawdę jest w stanie dokonać prawdziwych cudów dla urody: nawilża, odżywia, łagodzi podrażnienia skórne, uelastycznia, a przy tym nie uczula, nie wywołuje alergii. Jest bogaty w proteiny, sole mineralne, witaminy z grupy B, a także A i E. Nadaje się do pielęgnacji każdego typu skóry, a szczególnie polecany jest dla skóry wrażliwej, suchej i bardzo suchej (u ludzi w podeszłym wieku). Przeciwdziała starzeniu się skóry. Leczy także egzemy skórne, a nawet łuszczycę. Jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych w kosmetyce olejem.

Właściwości pielęgnacyjne i lecznicze
Olej ze słodkich migdałów jest bardzo dobrym emolnientem, tj. wygładza skórę. Ma bardzo wysokie zdolności nawilżania skóry, szczególnie jeśli jest stosowany systematycznie. Olej migdałowy stosowany jest w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz do skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Jest lekki i łatwo wchłania się w skórę dzięki temu chętnie używany jest do masażu.
Niezastąpiony jest także w kuracji odchudzającej (jak wiadomo rozstępy nie pojawiają się tylko podczas tycia, ale także chudnięcia). Należy smarować się nim po kąpieli, okrężnymi ruchami dłoni – w ten sposób lepiej zaabsorbują się wszystkie jego cenne składniki. Podczas kuracji odchudzającej, oprócz brzucha, ud, bioder, pośladków nie należy zapominać także o ramionach, na których podczas chudnięcia pojawiają się rozstępy, a skóra traci swą jędrność i sprężystość.

Olejek migdałowy jest także doskonały do masażu ciała, zapewnia stosowny poślizg, a przy okazji pielęgnuje skórę. Dodając do niego parę kropel olejku eterycznego o pożądanym typie dodatkowo wzbogacamy jego działanie i zapach.
Olejek ze słodkich migdałów to także optymalny środek pielęgnacyjny dla przesuszonych, matowych włosów. Wystarczy zrobić z niego półgodzinny kompres na włosy, następnie umyć włosy szamponem, a szybko odzyskają blask, staną się nawilżone i bardziej miękkie. Można chronić nim włosy także podczas pobytu na plaży, czy basenie – wystarczy posmarować nim końcówki włosów, a stworzy dla nich swoistą tarczę ochronną przed słońcem, piaskiem, wiatrem czy chlorem. Poradzi sobie także ze spierzchniętymi ustami czy dłońmi.
Po kąpielach słonecznych, czy opalaniu w solarium nasza skóra szybko wróci do formy gdy nasmarujemy ją migdałowym olejkiem. Tak samo aplikowanie go co wieczór na skłonną do zaczerwienień, podrażnień, suchą skórę twarzy przyniesie jej ukojenie i przywróci harmonię. Parę jego kropel można dodać także do kremu odżywczego, czy przeciwzmarszczkowego, tym samym wzbogacając jego działanie.
Doskonałym remedium przeciwko zmarszczkom jest masaż twarzy z użyciem olejku migdałowego, a szczególnie miejsc podatnych na pojawianie się zmarszczek – wokół oczu, na czole, w okolicy nosa.
Olej ze słodkich migdałów ma bursztynowy kolor oraz lekki charakterystyczny zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły.
olejek dostępny : www.fitomed.pl
Olej ma mnóstwo zastosowań...możecie mieszać go dowolnie z innymi olejami np.w metodzie OCM (oczyszczania).
Obecnie stosuje go na okolice oczu,
nawilżam również rzęsy i dłonie.
Świetnie działa na zniszczone końcówki,b.dobrze nawilża i nie powoduje alergii.Lubię dodawać olejek również do kąpieli : skóra jest b.nawilżona i przyjemnie pachnie... Olej ze słodkich migdałów-teraz już wiem że zagości u mnie na dobre:) Warto stosować olejek z migdałów do masażu ciała i twarzy ,rezultat nawilżenia jest błyskawiczny...Uwielbiam olejki ale ten zdecydowanie przewyższa nad innymi olejami.Naturalna pielęgnacja która poprawia wygląd naszej skóry...wzbogacony o niezbędne witaminy sprawia że cera odzyskuje naturalny blask i strukturę! Warto poczuć bogate właściwości oleju...jeśli jeszcze nie próbowałaś to spróbuj nie będziesz żałować.
Lubicie Olejki ?Macie jakieś fajne przepisy na ich zastosowanie ?

16 komentarzy:

  1. nie znam się na olejach, ani nie stosuję żadnych sama nie wiem jak się za to zabrać

    OdpowiedzUsuń
  2. Dopada mnie mania olejowania, pewnie i ten olej będzie mnie mocno kusił:)

    OdpowiedzUsuń
  3. ja powoli wrdażam sie w oleje, z tej firmy natomiast mam hydrolat rózany i uwielbiam go! mogłabym go pic:)!

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja olejuje włosy, ale używam do tego celu olejków Alterry, w planach jeszcze mam kokosowy.

    OdpowiedzUsuń
  5. Weź, proszę Cię zlikwiduj tą muzykę na blogu, bo nie mogę!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. animku...jeśli nielubisz klasyki wystarczy przyciszy głośność i już :)

      Usuń
  6. Ja używam olejów, ale migdałowego jeszcze nie miałam...
    Teraz na tapecie jest arganowy i jojoba ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. oo tak jest on zdecydowanie krolem:) i nie dokaza mu nawet olejki alterry:)
    kladlam na wlosy, smarowalam buzie i dolewalam kilka kropel do wanny do kapieli<3
    teraz znow poluje ..

    OdpowiedzUsuń
  8. mam olejek rycynowy, używam na różne sposoby - na twarz, paznokcie, włosy... ale nie stosuję go jakoś super regularnie, raczej od potrzeby do potrzeby : )

    OdpowiedzUsuń
  9. to jest kolejny olejek który mam w zamiarze kupić. Obecnie namiętnie stosuję olejek arganowy. Po tygodniu moja skóra wygląda o niebo lepiej. A to dopiero początek. Każdemu będę go polecać :)

    OdpowiedzUsuń
  10. to jest kolejny olejek który mam w zamiarze kupić. Obecnie namiętnie stosuję olejek arganowy. Po tygodniu moja skóra wygląda o niebo lepiej. A to dopiero początek. Każdemu będę go polecać :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja niestety na razie nie stosuję olejowania, ale planuję taką kurację rozpocząć na wiosnę, kiedy moje włosy troszkę odpoczną od zimowego przesuszenia- bo niestety wtedy konieczne są silikony, by je utrzymać w porządku.

    pozdrawiam
    Kasia

    OdpowiedzUsuń
  12. no proszę, nie wiedziałam, że ma aż tyle właściwości;)

    OdpowiedzUsuń
  13. Notka wnosi wiele nowego do tematu. Gratuluje Twojej witrynie
    i mam nadzieje, że nadal będzie się rozwijała.
    My page > Zmarszczki

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze:)